02.06.2024

02.06.2024

Msze św. w tygodniu o 17:00.

W oktawie nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną będą po Mszy św.

Zakończenie oktawy w czwartek, ale wzorem ubiegłych lat procesje będą do piątku włącznie po wieczornej Mszy św.

W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu post nie obowiązuje.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować procesję w Uroczystość Bożego Ciała: rodzinom, u których były ołtarze, dziękuję za wszelką pomoc przy strojeniu ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich opiekunkom, dzieciom pierwszokomunijnym, naszej LSO, osobom od chorągwi, różańca, obrazu, figury i baldachimu. Dziękuję naszym strażakom z OSP Luzino i policji, za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Dziękuję również naszej orkiestrze dętej.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź od 16:00 do 16:45. Chorych z komunią św. odwiedzać będę od godz. 8:30. Proszę zgłaszać chorych.

W niedzielę 16 czerwca odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Krew oddawać będziemy dla mieszkanki Milwina Katarzyny Pionk i jej nienarodzonej jeszcze córeczki. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

Wójt Gminy Luzino przypomina, że  w niedzielę 2 czerwca  w godz. od 8.00 do 16.00 odbywają się wybory sołtysów. Dla mieszkańców Luzina głosowanie odbędzie się tylko w jednym lokalu wyborczym, tj. w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie.  Natomiast w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w przyszłą niedzielę, głosowanie odbędzie w  tych samych lokalach, w których  głosowano w kwietniowych wyborach samorządowych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie oraz Mobilny Morski Uniwersytety Ludowy zapraszają na warsztaty dla rodziców „Depresja u dzieci i młodzieży”. Prowadząca: Katarzyna Czarnecka- pedagog i socjopedagog. Warsztaty odbędą się 6 czerwca /czwartek/ o godzinie 18:00 w bibliotece w Luzinie.

Prasa katolicka.