Ogłoszenia

21.07.2024

Dzisiaj o godz. 5:00 z kościoła św. Wawrzyńca wyruszyła piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe do Sianowa. Powrót pielgrzymów ok. godziny 20:00.

Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę wyruszy z Helu w czwartek 25 lipca o godz. 6:00.

Msze św. w tygodniu o godz. 17:00.

W czwartek przypada święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Po Mszy św. Poświęcenie pojazdów.

Prasa katolicka.

14.07.2024

Msze św. w tygodniu o godz. 17:00; dodatkowo w środę o godz. 7:00.

W przyszłą niedzielę z kościoła św. Wawrzyńca o godz. 5:00 rano wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe do Sianowa.

Powrót pielgrzymki ok godz. 20:00.

Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę wyruszy z Helu 25 lipca o godz. 6:00.

Prasa katolicka.

07.07.2024

Msze św. w tym tygodniu o godz. 17:00.

Przypominamy, że w każdy czwartek w naszej parafii mamy adoracje Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i trwa do Mszy św.

W piątek 12 lipca Ksiądz Prałat Henryk Szydłowski obchodzić będzie 65 rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o Księdzu Prałacie w swoich modlitwach.

Intencje na przyszły rok będziemy przyjmować od poniedziałku 2 września.

Prasa katolicka.

30.06.2024

Dzisiaj odpust w Gościcinie – suma o godz. 11:30.

Msze św. w tym tygodniu o godz. 17:00, dodatkowo w poniedziałek o godz. 7:00.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16:00do 16:45. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Odwiedziny chorych w piątek  od godz. 8:30. Proszę zgłaszać chorych w biurze parafialnym.

Na zeszyt w minionym tygodniu zebraliśmy 23 240 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na dokończenie budowy naszego kościoła.

Intencje na przyszły rok będziemy przyjmować od poniedziałku 2 września.

Prasa katolicka.

23.06.2024

Msze św. w tym tygodniu o godz. 17:00; dodatkowo we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7:00. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 16:20.

Przypominamy, że w każdy czwartek w naszej parafii mamy adoracje Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i trwa do Mszy św.

W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

W przyszłą niedzielę XXII rocznica powstania naszej parafii.

W tym tygodniu przeprowadzona zostanie czerwcowa zbiórka na tzw. zeszyt.

Tydzień temu oddano 21,600 l krwi. Bóg zapłać.

Rozpoczął się czas wakacyjnych urlopów i wyjazdów. W pierwszej części letniego wypoczynku ks. Wojciech z parafii św. Wawrzyńca organizuje dla dzieci w każdy czwartek całodzienne wyjazdy. Szczegółowe informacje są na plakacie, a zapisy u ks. Wojciecha.

Wszystkim życzymy udanych wakacji. Niech będą przede wszystkim bezpieczne i nie zapominajmy, że wakacje nie zwalniają nikogo z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Prasa katolicka.

16.06.2024

Dzisiaj przy naszym kościele, w godzinach od 9:00 do 13:00 kolejna już zbiórka krwi.

Msze św. w tygodniu o 17:00; dodatkowo we wtorek i czwartek o godz. 7:00.

Nabożeństwa czerwcowe o godz. 16:20.

W środę o godz. 9:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

Prasa katolicka.

09.06.2024

Dzisiaj odpust w Smażynie – suma o godz. 11:30.

Msze św. w tygodniu o 17:00; dodatkowo w sobotę o godz. 7:00.

Nabożeństwa czerwcowe o godz. 16:20.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować procesję w oktawie Uroczystości Bożego Ciała: dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich opiekunkom, dzieciom pierwszokomunijnym, naszej LSO, osobom od chorągwi, różańca, figury i baldachimu.

W przyszłą niedzielę w godz. od 9:00 do 13:00 odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Krew oddawać będziemy dla mieszkanki Milwina Katarzyny Pionk i jej nienarodzonej jeszcze córeczki.

Jeszcze raz proszę o nie parkowanie samochodów na drodze pożarowej.

Dzisiaj wybory do Parlamentu Europejskiego – lokale czynne do godziny 21:00.

Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie serdecznie zaprasza na koncert „Melodie Serc” podczas którego wystąpią artyści ze Studia wokalnego  Eweliny Kuc. Koncert odbędzie się 13 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w Bazie Natura przy Bibliotece. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie serdecznie zaprasza na warsztaty w terenie „Spacer z ziołami” podczas którego poznamy zioła rosnące dookoła nas, ich zastosowanie oraz wartości. Spacer poprowadzi Pan Tomasz z Fundacji Ziołogród. 15 czerwca (sobota) rozpoczynamy o godz. 10:00 przy bibliotece w Luzinie. Zakończenie ok godz. 13:00. Zapraszamy!

Prasa katolicka.

02.06.2024

Msze św. w tygodniu o 17:00.

W oktawie nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną będą po Mszy św.

Zakończenie oktawy w czwartek, ale wzorem ubiegłych lat procesje będą do piątku włącznie po wieczornej Mszy św.

W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu post nie obowiązuje.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować procesję w Uroczystość Bożego Ciała: rodzinom, u których były ołtarze, dziękuję za wszelką pomoc przy strojeniu ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich opiekunkom, dzieciom pierwszokomunijnym, naszej LSO, osobom od chorągwi, różańca, obrazu, figury i baldachimu. Dziękuję naszym strażakom z OSP Luzino i policji, za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Dziękuję również naszej orkiestrze dętej.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź od 16:00 do 16:45. Chorych z komunią św. odwiedzać będę od godz. 8:30. Proszę zgłaszać chorych.

W niedzielę 16 czerwca odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Krew oddawać będziemy dla mieszkanki Milwina Katarzyny Pionk i jej nienarodzonej jeszcze córeczki. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

Wójt Gminy Luzino przypomina, że  w niedzielę 2 czerwca  w godz. od 8.00 do 16.00 odbywają się wybory sołtysów. Dla mieszkańców Luzina głosowanie odbędzie się tylko w jednym lokalu wyborczym, tj. w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie.  Natomiast w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w przyszłą niedzielę, głosowanie odbędzie w  tych samych lokalach, w których  głosowano w kwietniowych wyborach samorządowych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie oraz Mobilny Morski Uniwersytety Ludowy zapraszają na warsztaty dla rodziców „Depresja u dzieci i młodzieży”. Prowadząca: Katarzyna Czarnecka- pedagog i socjopedagog. Warsztaty odbędą się 6 czerwca /czwartek/ o godzinie 18:00 w bibliotece w Luzinie.

Prasa katolicka.