Ogłoszenia

24.01.2021

Z powodu ograniczeń sanitarnych, w kaplicy może być tylko 20 osób, dlatego zapraszamy do udziału we Mszy św. niedzielnej poprzez transmisję internetową. Transmisja Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 10:00/ po tej mszy jest okazja do przyjęcia Komunii św. o godz. 10:45/.

Msze św. w tygodniu o godz. 17:00.

Dzisiaj po każdej Mszy św. wolontariusze zbierają pieniądze na leczenie mieszkanki Luzina Katarzyny Pobłockiej.

W niedzielę 7 lutego przy naszej kaplicy odbędzie się kolejna zbiórka krwi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię finansowo.

Prasa katolicka.

17.01.2021

Z powodu ograniczeń sanitarnych, w kaplicy może być tylko 20 osób, dlatego zapraszamy do udziału we Mszy św. niedzielnej poprzez transmisję internetową. Transmisja Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 10:00/ po tej mszy jest okazja do przyjęcia Komunii św. o godz. 10:45/.

Msze św. w tygodniu od poniedziałku do środyo godz. 17:15 i 18:00, od czwartku o godz. 17:00.

Msze św. o godz. 18:00 są w intencji mieszkańców naszej parafii. Proszę ze sobą zabrać butelkę wody niegazowanej, która w czasie mszy zostanie poświęcona. Każda rodzina otrzyma tekst modlitwy błogosławieństwa domu. Plan mszy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz umieszczony jest na naszej stronie internetowej.

W czwartek i piątek pamiętamy o naszych babciach i dziadkach z okazji ich święta.

Prasa katolicka.

10.01.2021

Z powodu ograniczeń sanitarnych, w kaplicy może być tylko 20 osób, dlatego zapraszamy do udziału we Mszy św. poprzez transmisję internetową. Transmisja Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 10:00/ po tej mszy jest okazja do przyjęcia Komunii św. o godz. 10:45/.

Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia.

Msze św. w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17:15 i 18:00, w sobotę o godz. 17:00.

Msze św. o godz. 18:00 są w intencji mieszkańców naszej parafii. Proszę ze sobą zabrać butelkę wody niegazowanej, która w czasie mszy zostanie poświęcona. Każda rodzina otrzyma tekst modlitwy błogosławieństwa domu.

Plan mszy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz umieszczony jest na naszej stronie internetowej.

Chciałbym serdecznie podziękować Państwu Bożenie i Wiesławowi Trepczyk za sfinansowanie prac tynkarskich w zakrystii naszego kościoła.

Prasa katolicka.

03.01.2021

Z powodu ograniczeń sanitarnych, w kaplicy może być tylko 20 osób, dlatego zapraszamy do udziału we Mszy św. poprzez transmisję internetową. W niedzielę i święta transmitowana jest msza o godz. 10:00/ po tej mszy jest okazja do przyjęcia Komunii św. o godz. 10:45/. Od dzisiaj nie będzie transmisji mszy świętych wieczornych w tygodniu.

W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach św. poświęcenie kredy.

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

Msze św. w tygodniu o godz. 17:15, w sobotę o godz. 17:00. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00 Msze św. w intencji mieszkańców naszej parafii. Proszę ze sobą zabrać butelkę wody niegazowanej, która w czasie mszy zostanie poświęcona. Każda rodzina otrzyma tekst modlitwy błogosławieństwa domu.

Plan mszy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz umieszczony jest na naszej stronie internetowej. TUTAJ

W środę 30 grudnia zostały uruchomione pompy ciepła w kościele. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować ofiarodawcom tych pomp: Panom Rafałowi Kędziora i Grzegorzowi Wiśniewskiemu, współwłaścicielom firmy WIKĘD.

Prasa katolicka.

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2021

życzymy Wam Drodzy Parafianie

pokoju ducha, zdrowia i przyjaźni z Bogiem,

by Miłosierny Bóg był z Wami w każdej chwili życia,

by Wam błogosławił i strzegł od wszelkiego złego.

PLAN MSZY ŚWIĘTYCH W INTENCJI MIESZKAŃCÓW NASZEJ PARAFII

27.12.2020

W czwartek, w sylwestra, po Mszy św. o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

W Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,  Msze św. w naszej kaplicy o godz. 10:00, 11:30 i 17:00.  Nie będzie mszy o godz. 8:30. Z racji uroczystości post nie obowiązuje.

W pozostałe dni tygodnia Msze  św. o godz. 17:00.

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku nie będzie wizyt duszpasterskich w naszych domach. Od poniedziałku 4 stycznia zapraszamy na Msze św. w intencji mieszkańców danej ulicy. Proszę ze sobą zabrać butelkę wody, która w czasie mszy zostanie poświęcona. Każda rodzina otrzyma tekst modlitwy błogosławieństwa domu. Msze św. będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

Prasa katolicka.

“…nawiedzi nas Słońce Wschodzące z wysoka,
by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają,
aby nasze kroki zwrócić na drogę pokoju” (Łk 1,78b–79).

Przeżywamy szczególnie trudny czas. Wielu z nas żyje w strachu przed chorobą i śmiercią.  Ale narodzenie Jezusa przynosi nadzieję. Dlatego na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego życzymy Wam, aby Boże Dziecię obdarzyło Was obfitymi łaskami, światłem swej Mądrości, dodając sił potrzebnych do pokonywania wszystkich życiowych trudności. Życzymy dobrych, zdrowych, bogatych w duchowe przeżycia, ciepłych, rodzinnych Świąt.

25.12.2020

Dzisiajw I święto msze o 10:00 i 11:30 – nie będzie Mszy św. o godz. 8:30, w II święto Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta z II święta przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce.

W niedzielę przypada Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Z powodu ograniczeń sanitarnych, w kaplicy może być tylko 20 osób, dlatego zapraszamy do udziału we Mszy św. poprzez transmisję internetową. W niedzielę i święta transmitowana jest msza o godz. 10:00/ po tej mszy jest okazja do przyjęcia Komunii św./, a w tygodniu Msza św. o godz. 17:00.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które pomagały przygotować kaplicę do świąt, zwłaszcza naszym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie.

W tym roku nie będzie wizyt kolędowych. Po Nowym Roku będziemy zapraszać wg odcinków kolędowych na Mszę św. w intencji mieszkańców danej ulicy. Te msze będą o godz. 18:00. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.

Prasa katolicka.