04.06.2023

04.06.2023

Msze św. w tygodniu o godz. 17:00.

Nabożeństwa  czerwcowe do środy o godz. 16:30, w  oktawie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:00 i po procesji.

Ok. godz. 9:45 z kościoła św. Wawrzyńca wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pójdziemy  ul. Kościelną, Kaszubską, Szkolną, Ofiar Stutthofu,  Wilczka  do naszego kościoła. Zakończenie procesji  Mszą św. W procesji przed Najświętszym Sakramentem pójdą dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, służba liturgiczna, obrazy, chorągwie i różaniec. Bardzo proszę o przystrojenie swoich domów.

W naszej parafii ołtarze będą przy sklepie „Żabka”  oraz u P. Dosz. Bardzo proszę, by w tym roku przygotowaniem ołtarza  u P. Dosz  zajęli  się mieszkańcy ulic Dobra, Letnia i Wybickiego , a przy sklepie „Żabka” mieszkańcy ul. Przy Torze, Płk. Dąbka i ul. Tartacznej do P. Wenta. Proszę o pomoc w środę o godz. 18:00.

Przez całą oktawę procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

Dziewczynki, które by chciały sypać kwiaty, proszę na próbę w poniedziałek na godz. 17:30 / proszę też o pomoc przy zbieraniu kwiatów/.

Na najbliższy piątek Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10:00 ks. Jan Perszon będzie P. Bogu dziękował za 40 lat swojego kapłaństwa.

Na zeszyt w minionym tygodniu zebraliśmy 22 262 zł. Serdecznie dziękuję z ofiary złożone na wykończenie budowy naszego kościoła.

Prasa katolicka.