26.05.2024

26.05.2024

Dzisiaj przy naszym kościele odbywa się kiermasz ciast. Dochód jest przeznaczony na leczenie Kacpra.

Msze św. w tygodniu o godz. 17:00.

Nabożeństwa majowe do środy o godz. 16:20, w  oktawie nabożeństwo majowe a od soboty czerwcowe po Mszy św.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:00 i po procesji. Ok. godz. 9:45 z kościoła św. Wawrzyńca wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pójdziemy  ul. Kościelną, Ofiar Stutthofu,  Wilczka  do naszego kościoła. Zakończenie procesji  Mszą św.

W procesji przed Najświętszym Sakramentem pójdą dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, służba liturgiczna, obrazy, chorągwie i różaniec. Bardzo proszę o przystrojenie swoich domów. W naszej parafii ołtarze będą przy sklepie „Żabka”  oraz u P. Dosz. Bardzo proszę, by w tym roku przygotowaniem ołtarza  u P. Dosz  zajęli  się mieszkańcy ulic: Cicha, Przyleśna, Lęborska i Wejherowska, a przy sklepie „Żabka” mieszkańcy ulic: Lipowa, Wierzbowa, Dębowa, Jarzębinowa. Proszę o pomoc w środę o godz. 18:00.

Przez całą oktawę procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

Dziewczynki, które by chciały sypać kwiaty, proszę na próbę w poniedziałek na godz. 17:30 / proszę też o pomoc przy zbieraniu kwiatów/.

Na najbliższy piątek Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

Na zeszyt w minionym tygodniu zebraliśmy 23 600 zł. Serdecznie dziękuję z ofiary złożone na wykończenie budowy naszego kościoła.

Prasa katolicka.