31.10.2021

31.10.2021

Msze św. w tygodniu o godz. 17:00.

Po mszach rozdajemy kartki na Msze św. zbiorowe za zmarłych i na zdrowaśki.  Msze św. zbiorowe będą w naszej kaplicy 4 i 5 listopada o godz. 17:30. Prosimy by pisać nazwiska zmarłych drukowanymi literami, a w przypadku mszy zbiorowej podać datę 4 lub 5 listopada.

W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 8:30 i 10:00. Nie będzie mszy o godz. 11:30. Po południu o godz. 14:00 z kościoła św. Wawrzyńca wyruszy procesja na cmentarz, gdzie po modlitwach za zmarłych zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

We wtorek Dzień Zaduszny. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, przyjęcie komunii św. i odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Wieczorem po mszy św. o godz. 18:00 z kościoła św. Wawrzyńca wyruszy na cmentarz procesja ze świecami. Prosimy przynieść świece lub znicze.

Wierni, którzy przez cały miesiąc  listopad pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00 do 16:45. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Chorych z komunią św. odwiedzać będę od godz. 8:30/ zgłaszać chorych/.

W minionym tygodniu na zeszyt zebraliśmy 20 700 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę naszego kościoła.

Tydzień temu oddano 20, 700 l krwi.

Prasa katolicka.

 

POTRZEBNE DARY

-koce termiczne

-buty zimowe

-konserwy rybne

-żywność energetyczna / czekolady, batony/

-wafle ryżowe

-środki czystości osobistej /mydło w płynie, szczoteczki do zębów, pasta do zębów/

-ciepła bielizna osobista / skarpety, rajstopy, kalesony/ – te rzeczy tylko nowe

-woda niegazowana !!!!!

-pampersy dla dzieci

-ciepłe ubranka i buty dla dzieci w różnym wieku